Eksperyment odblaskowy z harcerzami - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Eksperyment odblaskowy z harcerzami

Data publikacji 19.12.2019

Augustowscy policjanci zaprosili harcerzy do udziału w „eksperymencie odblaskowym”. Uczestnicy przedsięwzięcia mogli przekonać się, że pieszy wyposażony w odblaski jest widoczny z dużo większej odległości, niż ten bez odblasków.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego, z Komendy powiatowej Policji w Augustowie, wczoraj, zorganizowali "eksperyment odblaskowy". Do udziału w przedsięwzięciu zostali zaproszeni harcerze. W pierwszej części spotkania, policjanci przypomnieli młodym słuchaczom podstawowe zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego. Następnie w słabo oświetlonym miejscu przystąpiono do eksperymentu. Kilkadziesiąt metrów przed radiowozem z włączonymi światłami mijania ustawiono wybrane osoby, bez elementów odblaskowych, chwilę później tym samym osobom wręczono elementy odblaskowe i poproszono je o umieszczenie ich w miejscu widocznym dla kierowcy pojazdu. Do dzieci z odblaskami dołączył również funkcjonariusz Policji ubrany w kamizelkę odblaskową. Dzięki temu, uczestniczący w eksperymencie obserwatorzy, mogli się przekonać, że osoby wyposażone w elementy odblaskowe są znacznie lepiej widoczne w ciemności, niż osoby bez odblasków.

Augustowscy policjanci w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, zarówno w codziennej służbie jak i cyklicznie, prowadzą działania edukacyjne i kontrolne ukierunkowane na zwiększenie bezpieczeństwa pieszych. Prowadzone działania nie zastąpią jednak rozsądku uczestników ruchu drogowego, dlatego po raz kolejny apelujemy o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

  • Uczestnicy eksperymentu bez elementów odblaskowych.
  • Niewidoczni uczestnicy ruchu drogowego.
  • Harcerze w kamizelkach odblaskowych.
  • Policjant opowiada o zasadach ruchu drogowego.
  • Policjant rozdaje elementy odblaskowe.
  • Harcerze z odblaskowymi opaskami.
Ładowanie odtwarzacza...