Uciekał z papierosami - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uciekał z papierosami

Data publikacji 19.05.2010

Augustowscy policjanci zatrzymali uciekające od patrolu Straży Granicznej audi. Kierowca przewoził w samochodzie 8 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Wczoraj po południu dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Augustowie został powiadomiony przez patrol Straży Granicznej, że w miejscowości Serski Las audi a8 nie zatrzymało się do kontroli. Jego kierowca zaczął uciekać w kierunku Augustowa. Policjanci natychmiast ruszyli na trasę, gdzie przemieszczał się uciekinier. Na odcinku Augustów – Przewięź zauważyli pędzące audi. Jednak siedzący za kierownicą auta mężczyzna i w tym przypadku nie reagował na sygnały nakazujące zatrzymanie kontynuując ucieczkę ulicami Augustowa. Po krótkim pościgu został zatrzymany przez policjantów na Alei Kardynała Wyszyńskiego. Kierowcą samochodu okazał się 38-letni obywatel Niemiec. W trakcie szczegółowej kontroli pojazdu mundurowi znaleźli w aucie nielegalne wyroby tytoniowe. W audi było 8 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Kontrabanda została zabezpieczona, natomiast mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.augustow.policja.gov.pl