Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi potwierdzili zgłoszenie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji 28.02.2020

Augustowscy dzielnicowi potwierdzili zgłoszenie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa i zatrzymali nietrzeźwego kierującego mazdą. Mężczyzna miała ponad pół promila alkoholu w organizmie i aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Dzielnicowy jest policjantem pierwszego kontaktu ze społeczeństwem. W ramach swoich kompetencji pomaga w rozwiązywaniu problemów mieszkańcom swojego rejonu służbowego. Sprawdza również zagrożenia naniesione na swoim terenie służbowym na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Tak też było tym razem...

Wczoraj, dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Augustowie, sprawdzali zagrożenia naniesione na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jednym z nich były nielegalne rajdy samochodowe w gminie Nowinka. Funkcjonariusze, tuż po 10.00 zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę mazdy. Okazało się, że 48-latek był nietrzeźwy. Wstępne badanie alkomatem wykazało, że kierujący miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo, po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Pamiętajmy Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa pozwala na podniesienie poziomu bezpieczeństwa w miejscach wskazanych przez mieszkańców regionu. Policjanci zachęcają do korzystania z tego narzędzia.