Jechała o 55 km/h za szybko- straciła prawo jazdy - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Jechała o 55 km/h za szybko- straciła prawo jazdy

Data publikacji 13.03.2020

Policjanci z augustowskiej „drogówki” zatrzymali prawo jazdy 23-latce. Kobieta przekroczyła dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 55 km/h. Miejsce kontroli drogowej wskazywane było przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Augustowie, wczoraj tuż po godzinie 12:00, sprawdzali prędkość kierujących w Janówce. To właśnie tam zatrzymali do kontroli drogowej 23-latkę, kierującą volkswagenem. Kobieta jechała z prędkością o 55 km/h większą, niż dopuszczalna w obszarze zabudowanym. Miejsce kontroli wskazywane było przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h, 23-latce zostało zatrzymane prawo jazdy. Kobieta została ukarany mandatem karnym i dodatkowo na jej konto trafiło 10 punktów karnych.

Policjanci apelują o rozsądek na drodze i przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków w ruchu drogowym.