Augustowscy policjanci sprawdzają osoby objęte kwarantanną - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Augustowscy policjanci sprawdzają osoby objęte kwarantanną

Data publikacji 27.03.2020

Augustowscy policjanci także sprawdzają osoby objęte kwarantanną. To zawsze umundurowani policjanci. Kontakt z policjantami ma zapewnić bezpieczeństwo zarówno funkcjonariuszom, jak i osobom objętym kwarantanną.

Augustowscy dzielnicowi  sprawdzają, czy osoby wskazane przez inspektora sanitarnego stosują się do zasad kwarantanny. Takie sprawdzenia realizowane są przynajmniej raz na dobę. Osoby sprawdzające przestrzeganie warunków kwarantanny są zawsze umundurowane, a kontrole rozpoczynają się poprzez połączenie telefoniczne.

Zachęcamy do pobrania i zainstalowania na telefon aplikacji KWARANTANNA DOMOWA. Umożliwia ona potwierdzenie miejsca przebywania. Ułatwia także zaopatrzenie w najpotrzebniejsze artykuły osobom, które nie mają takiej możliwości samodzielnie.

Apelujemy o rozsądek i stosowanie się do poleceń służb sanitarnych oraz instytucji państwowych. Jeśli jesteśmy objęci kwarantanną, to mamy obowiązek przebywać w wyznaczonym miejscu kwarantanny. Osoby takie powinny, nawet nie z przymusu prawnego, ale społecznego obowiązku dbania o innych współobywateli, poddać się rygorom izolacji. 

  • Policjant zapisuje w notatniku informację z realizacji zadania.
  • Policjant kontaktuje się z osobą przez domofon.
  • Policjant dzwoni do osoby, która jest w domowej kwarantannie.
  • Policjant daje znać osobie, że ją zauważył.
  • Policjant dzwoni do osoby objętej kwarantanną.
  • Na wyposażeniu policjanci mają środki ochronne.