Zatrzymani kolejni nietrzeźwi kierujący - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani kolejni nietrzeźwi kierujący

Data publikacji 30.04.2020

Augustowscy policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących. Niechlubnym rekordzistą okazał się 62-letni mężczyzna, który kierował oplem, mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnych kierujących zajmie się sąd.

Policjanci z augustowskiej „drogówki”, tylko wczoraj zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących na terenie gminy Bargłów Kościelny. Funkcjonariusze, tuż przed 10 zatrzymali do kontroli kierowcę motoroweru. Wstępne badanie alkomatem wykazało u 48-latka prawie promil alkoholu w organizmie. Kolejny nieodpowiedzialny uczestnik ruchu to 64-letni rowerzysta. Mężczyzna postanowił jechać jednośladem mając blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Natomiast  w Barszczach funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierowcę opla. Wstępne badanie 62-latka wykazało u niego ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz mężczyźni za jazdę w stanie nietrzeźwości będą odpowiadać przed sądem.

Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Policjanci apelują o rozsądek na drodze oraz o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.