Majowy weekend na drogach powiatu augustowskiego - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Majowy weekend na drogach powiatu augustowskiego

Data publikacji 04.05.2020

W miniony weekend, augustowscy mundurowi wyeliminowali z ruchu drogowego trzech kierowców, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd będąc pod wpływem alkoholu. Doszło też do 5 kolizji i jednego wypadku z udziałem motocyklistów.

Pomimo licznych apeli o rozsądek i trzeźwość na drogach, wciąż zdarzają się nieodpowiedzialni kierowcy. Podczas majowego weekendu, augustowscy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego trzech nietrzeźwych kierujących. Pierwszy został zatrzymany w piątek rano, w Prusce. 41-latek jechał rowerem mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Z kolei po 15, w Augustowie, policjanci zatrzymali do kontroli 41-letniego kierowcę motoroweru. Jak się okazało mężczyzna  miał blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie. Kolejnym nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się sprawca kolizji drogowej, do której doszło wczoraj po 19 w Lipsku. Nietrzeźwego kierowcę forda ujął i przekazał policjantom świadek zdarzenia. Wstępne badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz dalszym losem mężczyzn zajmie się sąd.

W weekend  doszło również do wypadku drogowego z udziałem jednośladów. Wczoraj po 12, dyżurny augustowskiej komendy otrzymał informację o zdarzeniu drogowym na trasie do Lipska. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że kierujący motocyklem suzuki, z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym z naprzeciwka motocyklem.

Bezpieczeńswto w głównej mierze zależy od zachowania uczestników ruchu drogowego. Apelujemy więc o rozsądek i przestrzeganie przepisów prawa.

  • Na radiowozie położony alkomat.
  • Miejsce wypadku drogowego.
  • Miejsce wypadku drogowego.