Policjanci wspólnie ze Strażą Graniczną na obozie w Rygoli - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci wspólnie ze Strażą Graniczną na obozie w Rygoli

Data publikacji 08.07.2010

Augustowscy Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Placówki Straży Granicznej w Płaskiej, odwiedzili obóz rekolekcyjny Caritas Diecezji Łowickiej w Rygoli.

Dzisiaj po południu augustowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Placówki Straży Granicznej z Płaskiej, odwiedzili dzieci wypoczywające na obozie rekolekcyjnym w Rygoli. W pierwszej części spotkania "pogranicznicy" opowiadali o zasadach obowiązujących w strefie nadgranicznej oraz przestrzegali przed przypadkowym przekroczeniem tzw. „zielonej granicy” przez najmłodszych. Następnie Policjanci przypomnieli najmłodszym o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku, powtórzyli zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz przestrzegali przed spotkaniem z osobami obcymi oraz bezpańskimi psami. Do prelekcji dołączyli obozowi ratownicy WOPR, którzy apelowali o rozwagę podczas zabaw i kąpieli w jeziorze. Spotkanie zakończono prezentacją sprzętu będącego na wyposażeniu Policji i Straży Granicznej. Dzieci chętnie przymierzały kamizelki kuloodporne, hełmy oraz inne elementy wyposażenia używanego przez bratnie służby.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl