Zatrzymani na „podwójnym gazie” - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Zatrzymani na „podwójnym gazie”

Augustowscy policjanci systematycznie prowadzą działania, mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tylko podczas minionego weekendu, mundurowi ujawnili 92 wykroczeń w ruchu drogowym oraz zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących.

Pomimo licznych apeli, nadal część kierowców wsiada za kierownicę po alkoholu. Tylko podczas minionego weekendu, na terenie powiatu augustowskiego, policjanci zatrzymali 3 kierowców, którzy prowadzili na "podwójnym gazie".

W piątek przed 11 w Barszczach, policjanci zatrzymali do kontroli rowerzystę. Wstępne badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 0,5  promila alkoholu. Dodatkowo, podczas sprawdzenia w policyjnych systemach, okazało się, że mężczyzna ma sądowy zakaz prowadzenia rowerów.

Niechlubnym rekordzistą okazał się kierujący motorowerem. W sobotę przed 19 w Kolnicy, policjanci z "drogówki", zauważyli kierowcę skutera, który jechał "szlaczkiem". Wstępne badanie alkomatem wykazało u niego promil alkoholu w organizmie.

Kolejny z kierowców, który postanowił prowadzić pojazd pod wpływem alkoholu wpadł w ręce mundurowych w niedzielę po 12. Policjanci w Chomontowie zatrzymali do kontroli volkswagena. Jak się okazało, mężczyzna miał blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci apelują o rozsądek do kierowców. Hasło "Piłeś - nie jedź" jest zawsze aktualne!