Potrącił rowerzystę i uciekał - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Potrącił rowerzystę i uciekał

Data publikacji 12.07.2010

23-letni białostoczanin potrącił rowerzystę i próbował uciekać. Po trwającym kilkanaście minut pościgu został zatrzymany przez augustowskich policjantów.

Wczoraj około godziny 18.00 policjanci z augustowskiej drogówki nadzorowali ruch pojazdów na odcinku krajowej ósemki pomiędzy Augustowem, a Białobrzegami. W pewnej chwili mundurowi zauważyli, jak jadący w kierunku Białegostoku golf potrącił rowerzystę i zaczął uciekać. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za nim w pościg. Jednak kierowca volkswagena nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe nakazujące zatrzymanie i jechał dalej. W pewnym momencie uciekinier skręcił w leśną drogę i po przejechaniu kilkunastu metrów porzucił auto i zaczął uciekać pieszo. Okazało się, że w samochodzie jest jeszcze dwóch pasażerów, których jeden z funkcjonariuszy zatrzymał przy porzuconym volkswagenie. Natomiast drugi z mundurowych pobiegł za kierowcą. Chwilę później na miejsce przyjechały, będące w pobliżu, kolejne załogi policyjne, które odcięły mężczyźnie drogę ucieczki. Zatrzymanym okazał się 23-letni mieszkaniec Białegostoku. Badanie alkomatem wykazało, że był pijany. Kierując golfem miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Natomiast u podróżujących z nim kolegów urządzenie pokazało ponad 2 i ponad 3 promile. 23-latek trafił do policyjnego aresztu, a 36-letni rowerzysta z urazem klatki piersiowej i ogólnymi potłuczeniami ciała został przewieziony do szpitala. Teraz sprawą zajmie się sąd.

 * wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl