Nietrzeźwi kierowcy na drogach powiatu augustowskiego - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwi kierowcy na drogach powiatu augustowskiego

Data publikacji 06.07.2020

W weekend augustowscy policjanci zatrzymali 6 kierowców, którzy prowadzili na "podwójnym gazie". Jeden z nich prowadził pojazd mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Policjanci po raz kolejny apelują o rozsądek na drodze.

Pomimo licznych apeli, nadal część kierowców wsiada za kierownicę po alkoholu. Tylko w miniony weekend, na terenie powiatu augustowskiego, policjanci zatrzymali 6 kierowców, którzy prowadzili na "podwójnym gazie".

Niechlubnego rekordzistę policjanci z augustowskiej „drogówki” zatrzymali w piątek po 10 w Krasnymborze. 59-latek kierował audi mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Natomiast w Lipsku przed 12, funkcjonariusze zauważyli kierowcę motoroweru, który nie miał kasku ochronnego. Policjanci od raz zatrzymali mężczyznę do kontroli. Jak się okazało, 53-latek prowadził jednoślad mając blisko 0,4 promila alkoholu.

Jeszcze tego samego dnia, policjanci w Augustowie zauważyli kierowcę citroena, który jedzie całą szerokością jezdni. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali pojazd do kontroli. Badanie alkomatem 32- latka wykazało w jego organizmie blisko 1,5 promila alkoholu.  Jak się później okazało, mężczyzna posiadał aktualny zakaz prowadzenia pojazdów.

Natomiast w sobotę po 8 w Nowince, policjanci zatrzymali do kontroli kierującego rowerem. Badanie alkomatem 45-latka wykazało ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie.

Tego samego dnia po 10 w Sztabinie, policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę toyoty. Wstępne badanie alkomatem wykazało u 39-latka ponad 0,4 promila alkoholu w organizmie.

Dzisiejszej nocy przed 3, funkcjonariusze na ulicy 3-go Maja zauważyli kierowcę BMW, który jechał od krawędzi do krawędzi. Policjanci natychmiast zatrzymali mężczyznę do kontroli. Wstępne badanie alkomatem wykazało u 22-latka blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Teraz losem nieodpowiedzialnych kierujących zajmie się sąd. Policjanci apelują o rozsądek na drodze. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.