"Bezpieczna 61" - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

"Bezpieczna 61"

Data publikacji 10.07.2020

Policjanci z augustowskiej „drogówki” prowadzili wczoraj działania pn. „Bezpieczna 61”. Wzmożone kontrole drogowe miały na celu poprawę bezpieczeństwa na drodze krajowej numer 61. Mundurowi sprawdzali między innymi trzeźwość kierujących, prędkość, a także sposób przewożenia pasażerów.

Wczoraj w godzinach 14-22, na drodze krajowej numer 61, prowadzone były wzmożone kontrole pojazdów. Droga ta stanowi jeden z głównych szlaków komunikacyjnych regionu. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komend Powiatowych Policji w Augustowie sprawdzali, czy kierowcy przestrzegają obowiązujące przepisy ruchu drogowego. W trakcie działań mundurowi skontrolowali ponad 23 pojazdy, w tym ujawnili 14 przypadków przekroczenia prędkości.

Przebiegająca przez powiat augustowski droga krajowa numer 61 charakteryzuje się dużym natężeniem ruchu pojazdów, w tym samochodów ciężarowych. W roku 2019 roku augustowscy policjanci odnotowali na tej trasie 4 wypadki drogowe oraz 34 kolizje.

Policjanci każdego dnia czuwają nad bezpieczeństwem na drogach. Jednocześnie przypominają o przestrzeganiu przepisów i apelują o rozwagę podczas jazdy i  przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, w szczególności stosowanie się do ograniczeń prędkości oraz niewsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu.

  • Policjantka trzyma w ręku urządzenie do pomiaru prędkości.
  • Policjantka mierzy prędkość pojazdów.
  • Radiowóz, a w tle stoi policjantka.