Kolejni nietrzeźwi kierujący jednośladami - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni nietrzeźwi kierujący jednośladami

Data publikacji 14.07.2020

Augustowscy policjanci wczoraj wyeliminowali z ruchu drogowego kolejnych nietrzeźwych kierujących jednośladami. Policjanci przypominają, że nietrzeźwi na drogach stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg.

Policjanci z augustowskiej „drogówki”, wczoraj przed 10 w Białobrzegach zatrzymali do kontroli rowerzystę. Badanie alkomatem 56-latka wykazało blisko promil alkoholu w jego organizmie. Kierujący jednośladem został ukarany manatem karnym.

Natomiast po 21 na ulicy Wojska Polskiego w Augustowie, policjanci zauważyli kierującego motocyklem, który na widok radiowozu znacznie przyśpieszył. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali jednoślad do kontroli. Badanie alkomatem 27-latka wykazało ponad 0,7 promila alkoholu w jego organizmie.  Ponadto podczas sprawdzania danych w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania motocyklem, a pojazd nie ma aktualnych badań technicznych. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a motocykl został odholowany na parking strzeżony. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnego kierującego zajmie się sąd.

Policjanci przypominają, że nietrzeźwi na drogach stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg.