Obchody Święta Policji w Augustowie - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Obchody Święta Policji w Augustowie

Data publikacji 02.08.2014

W miniony piątek w Augustowie odbyły się powiatowe obchody Święta Policji. Z tej okazji 34 augustowskich policjantów awansowało na wyższe stopnie policyjne, jeden z funkcjonariuszy został wyróżniony przedterminowym awansem. Siedmiu augustowskich mundurowych otrzymało medale za długoletnią służbę, a dwóch odznakę zasłużony policjant.

W miniony piątek augustowscy policjanci obchodzili swoje święto. Obchody rozpoczęły się mszą dziękczynną, celebrowaną przez kapelana augustowskiej Policji Ks. Stanisława Wrońskiego w bazylice Mniejszej pw. Najświętszego Serca Jezusowego. Następnie mundurowi przemaszerowali na Rynek Zygmunta Augusta, gdzie odbył się uroczysty apel. Podczas uroczystości funkcjonariusze otrzymali akty nominacji na wyższe stopnie policyjne, a pracownicy Policji listy gratulacyjne. Z okazji Święta Policji w augustowskiej komendzie awansowało 34 funkcjonariuszy, w tym troje w korpusie oficerów Policji. Jeden z augustowskich policjantów został wyróżniony przez Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji przedterminowym mianowaniem na wyższy stopień. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej odznaczył siedmiu augustowskich funkcjonariuszy medalami za długoletnią służbę. Pięciu z nich otrzymało srebrne, a dwóch brązowe medale. Minister Spraw Wewnętrznych w uznaniu szczególnych zasług w zakresie ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania porządku publicznego nadał dwóm funkcjonariuszom brązową odznakę zasłużony policjant. W obecności zaproszonych gości funkcjonariusze odebrali akty nominacji na wyższe stopnie policyjne od Pierwszego Zastępcy Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp. Adama Petelskiego oraz od Komendanta Powiatowego Policji w Augustowie mł. insp. Krzysztofa Budzińskiego.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl