Obchody Święta Policji w Augustowie - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Obchody Święta Policji w Augustowie

Data publikacji 06.08.2010

38 augustowskich policjantów awansowało na wyższe stopnie policyjne, siedmiu z nich wręczono medale za długoletnią służbę oraz odznaczenia.

Dziś augustowscy policjanci obchodzą swoje święto. Już tradycyjnie obchody rozpoczęły się Mszą Świętą celebrowaną przez Kapelana Straży Granicznej pułkownika Stefana Dmocha, w kościele pw. Świętej Rodziny w Augustowie. Następnie na świetlicy Komendy Powiatowej Policji w Augustowie odbyła się uroczysta odprawa, podczas której w obecności zaproszonych gości funkcjonariusze otrzymali odznaczenia, wyróżnienia oraz akty nominacji na wyższe stopnie policyjne. Z okazji Święta Policji w augustowskiej komendzie na wyższe stopnie awansowało 38 funkcjonariuszy, w tym dwoje w korpusie oficerów. Troje augustowskich mundurowych otrzymało od Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej medale za długoletnią służbę, a Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji wyróżnił czterech policjantów odznaką „Zasłużony Policjant”. Jednemu z funkcjonariuszy Komendant Główny Policji przyznał pieniężną nagrodę motywacyjną oraz przesłał na jego ręce imienny list gratulacyjny. Odznaczenia i awanse wręczyli Pierwszy Zastępca Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji podinsp. Adam Momot, Komendant Powiatowy Policji w Augustowie podinsp. Krzysztof Budziński, Starosta Powiatu Augustowskiego Franciszek Wiśniewski oraz Burmistrz Miasta Augustowa Kazimierz Kożuchowski.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl