Bezpieczna droga do szkoły - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczna droga do szkoły

Data publikacji 01.09.2010

Rozpoczęły się ogólnopolskie działania „Bezpieczna droga do szkoły”. Augustowscy policjanci wzięli udział w inauguracji roku szkolnego.

Równolegle z rozpoczęciem nowego roku szkolnego policjanci rozpoczęli ogólnopolskie działania pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły”. Jednym z elementów przedsięwzięcia był udział funkcjonariuszy w inauguracji roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 2 w Augustowie. Tam mundurowi odczytali, a następnie przekazali dyrektorowi szkoły Apel Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji – insp. Igora Parfieniuka skierowany do rodziców, uczniów oraz grona pedagogicznego w związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2010/2011. Mając na względzie bezpieczeństwo najmłodszych uczniów mundurowi zapowiedzieli swój udział w lekcjach dotyczących wychowania komunikacyjnego w okresie roku szkolnego. Apelujemy do kierowców o rozsądną jazdę i zachowanie szczególnych środków ostrożności, szczególnie w rejonie szkół. Pamiętajmy, że reakcje dzieci na drodze nie zawsze są przewidywalne, a to w połączeniu z nadmierną prędkością rozwijaną przez kierowców może doprowadzić do tragedii.

 * wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl