Z wizytą w komendzie - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Z wizytą w komendzie

Data publikacji 13.09.2010

Augustowscy policjanci gościli uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Augustowie. Goście zwiedzili komendę oraz wysłuchali prelekcji o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

Dziś augustowskich policjantów odwiedzili uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Augustowie. W pierwszej części spotkania goście obejrzeli pojazdy wykorzystywane przez policjantów w codziennej pracy oraz zwiedzali budynek komendy. Następnie w ramach działań bezpieczna droga do szkoły funkcjonariusze przypomnieli uczniom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Omówili także pozycję „żółwia”, którą stosuje się w razie ataku agresywnego psa oraz przestrzegali przed niebezpieczeństwami związanymi z kontaktem z obcą osobą. Ostatnim elementem spotkania był konkurs przygotowany przez opiekunów grupy, podczas którego uczniowie zmagali się z zagadnieniami dotyczącymi bezpieczeństwa. Wychowawcy obdarowali zwycięzców słodkimi nagrodami, a policjanci wręczyli wszystkim naklejki z wizerunkiem Spongeboba.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl