Bezpieczna Droga z radami Spongeboba - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczna Droga z radami Spongeboba

Data publikacji 17.09.2010

Augustowscy policjanci z wizerunkiem SpongeBoba, uczą dzieci bezpiecznych zachowań podczas codziennej drogi do szkoły. Wczoraj odwiedzili dzieci z Zespołu Szkół Samorządowych w Augustowie, natomiast dziś gościli u pierwszoklasistów ze szkoły Podstawowej w Netcie.

W ramach działań „Bezpieczna droga z radami SpongeBoba” augustowscy policjanci odwiedzają uczniów szkół podstawowych. Wczoraj mundurowi byli gośćmi uczniów Zespołu Szkół Samorządowych w Augustowie, a dziś skorzystali z zaproszenia „pierwszaków” ze Szkoły Podstawowej w Netcie. W czasie tych edukacyjnych spotkań policjanci przypominają najmłodszym o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, uczą bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię oraz informują o obowiązku noszenia na ubraniu elementów odblaskowych. Podczas zajęć funkcjonariusze omawiają także pozycję „żółwia”, którą stosuje się w razie ataku agresywnego psa oraz przestrzegają przed niebezpieczeństwami związanymi z kontaktem z osobą nieznajomą. Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Netcie dodatkowo wysłuchały porad dotyczących bezpieczeństwa podczas wykonywania prac polowych. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja policyjnego radiowozu którą zakończono spotkanie. Najmłodsi otrzymali również drobne upominki z wizerunkiem SpongeBoba.

 * wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl