Nietrzeźwy spowodował kolizję - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Nietrzeźwy spowodował kolizję

Data publikacji 16.11.2020

Augustowscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę volkswagena, który spowodował kolizję. Okazało się, że 25 letni obywatel Ukrainy nie posiadał przy sobie prawa jazdy. Zgodnie z Kodeksem karnym za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W piątek przed 21, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Augustowie otrzymał informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na jednej z ulic w mieście. Skierowani na miejsce policjanci wstępnie ustalili, że kierowca volkswagena stracił na łuku jezdni panowanie nad pojazdem i uderzył w barierę ochronną oraz ogrodzenie posesji. Okazało się, że 25 latek był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał ponad 2,4 promila alkoholu w organizmie. Ponadto obywatel Ukrainy nie posiadał przy sobie prawa jazdy. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Policjanci apelują do kierowców o rozsądek, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.