ZNICZ 2010 - podsumowanie - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

ZNICZ 2010 - podsumowanie

Data publikacji 02.11.2010

66 mandatów karnych, 50 zdjęć wykonanych fotoradarem, 7 kolizji drogowych i wypadek drogowy. Augustowscy policjanci podsumowują tegoroczną akcję ZNICZ.

Dziś zakończyła się policyjna akcja ZNICZ. Augustowscy policjanci patrolowali rejon cmentarzy, oraz dbali o bezpieczeństwo kierowców i pieszych. Od piątku policjantom zgłoszono 7 kolizji, jednak do żadnego ze zgłoszonych zdarzeń nie doszło w rejonie cmentarzy. Nie wszyscy kierowcy stosowali się do apeli i porad dotyczących bezpiecznej jazdy. W czasie czterodniowej akcji  mundurowi nałożyli 66 mandatów karnych, których zdecydowana większość dotyczyła przekroczenia dozwolonej prędkości. 50 kierowców o swoich przekroczeniach prędkości dowie się w późniejszym terminie. Tyle zdjęć wykonał bowiem fotoradar ustawiony przy drodze krajowej nr 8. W niedzielę (31.10) około godziny 21.00 na krajowej „ósemce” w  miejscowości Szczebra doszło do śmiertelnego potrącenia. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że jadący w kierunku Suwałk 52-letni kierowca volvo potrącił przechodzącego przez jezdnię 49 – letniego mieszkańca Szczebry. Mężczyzna zginął na miejscu. Kierujący autem obywatel Włoch był trzeźwy. Szczegóły wypadku ustalają policjanci z Augustowa.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia, lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji: - http://www.augustow.policja.gov.pl