Pijany kierowca tira - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany kierowca tira

Data publikacji 02.12.2010

55-letni kierowca tira zderzył się z osobówką i odjechał. Zatrzymali go augustowscy policjanci. Alkomat wykazał u niego 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Wczoraj około godziny 20.30 na krajowej „ósemce” w miejscowości Kolnica doszło do kolizji drogowej. Jak ustalili policjanci kierowca ciężarówki wiozącej samochody jadąc w kierunku Augustowa nagle zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w bok nadjeżdżającej z przeciwka alfy romeo. W wyniku zderzenia osobówka wpadła do przydrożnego rowu. Na szczęście ani jej kierowca ani pasażerowie nie odnieśli poważniejszych obrażeń. Po kolizji ciężarowe auto zatrzymało się na chwilę, a następnie odjechało w kierunku Augustowa. Chwilę później dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Augustowie został poinformowany o tirze jadącym „wężykiem” w kierunku Augustowa. Mundurowi natychmiast pojechali we wskazane miejsce i zatrzymali uszkodzoną ciężarówkę. Jej kierowcą był 55-letni Litwin. W kabinie auta funkcjonariusze znaleźli trzy puste butelki po alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna był pijany. Miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. 55-latek trafił do policyjnego aresztu. Teraz jego postępowaniem zajmie się sąd.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl