Gościnne występy - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Gościnne występy

Data publikacji 13.12.2010

Augustowscy policjanci zatrzymali trzech obywateli Litwy podejrzanych o dokonanie szeregu kradzieży i włamań na terenie powiatu augustowskiego. Łączne straty jakie mogli spowodować sprawcy to blisko 50 tysięcy złotych.

W miniony piątek augustowscy policjanci patrolując teren gminy Bargłów Kościelny zatrzymali do kontroli volkswagena na litewskich numerach rejestracyjnych. Mundurowi podejrzewali, że jadące nim osoby mogą mieć związek z kradzieżą paliwa, która miała miejsce kilka dni wcześniej w jednym z okolicznych gospodarstw. Funkcjonariusze podczas kontroli znaleźli przy poruszających się golfem mężczyznach urządzenia służące do komunikowania się między sobą, latarki oraz miotacze gazu obezwładniającego. Ponadto w bagażniku auta znajdowało się kilkanaście par rękawiczek oraz inne przedmioty mogące służyć do popełniania przestępstw. Trzech obywateli Litwy w wieku od 23 do 37 lat trafiło do policyjnego aresztu. Mundurowi ustalili także, że mogą oni mieć związek z kradzieżami i włamaniami do domów jednorodzinnych i budynków gospodarczych, do których dochodziło w okresie od marca do grudnia bieżącego roku na terenie powiatu augustowskiego. Łupem sprawców padały głównie pieniądze, alkohol, kosmetyki, biżuteria, paliwo oraz sprzęt elektroniczny. Zebrany w tej sprawie materiał pozwolił przedstawić zatrzymanym łącznie 10 zarzutów dotyczących kradzieży, kradzieży z włamaniem oraz zniszczenia mienia. Łączne straty jakie mogli spowodować sprawcy to blisko 50 tysięcy złotych. Dodatkowo jak się okazało zatrzymani mężczyźni są dobrze znani litewskim policjantom w związku z podobnymi przestępstwami. Ponadto policjanci z Augustowa sprawdzają związek podejrzanych z podobnymi zdarzeniami, do których doszło na terenie sąsiednich powiatów. Teraz mężczyźni za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem, który zadecydował, że najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.augustow.policja.gov.pl