Tragiczne zderzenie ciężarówek - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Tragiczne zderzenie ciężarówek

Data publikacji 19.12.2010

Holowany przez ciężarową scanię ciągnik siodłowy zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym z przeciwka tirem. W wyniku wypadku jedna osoba zginęła i jedna trafiła do szpitala. Przyczyny i okoliczności tragicznego zdarzenia wyjaśniają augustowscy policjanci.

Wczoraj tuż przed godziną 7.00 rano dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Augustowie został poinformowany o poważnym zderzeniu ciężarówek na krajowej 61. Do wypadku doszło w miejscowości Bargłów Dworny na trasie relacji Augustów – Grajewo. Wstępne policyjne ustalenia wskazują, że ciągnik siodłowy, za którego kierownicą siedział 38-latek, był najprawdopodobniej holowany w kierunku Grajewa przez 52-letniego kierowcę ciężarowej Scanii. W pewnym momencie z niewyjaśnionych przyczyn ciągnięty na holu pojazd zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z nadjeżdżającym z przeciwka litewskim tirem. Dodatkowo w rozbite już pojazdy uderzyła, jadąca w kierunku Augustowa, kolejna scania. W wyniku tego tragicznego zdarzenia kierujący holowanym ciągnikiem mężczyzna zginął na miejscu, a 36-letni Litwin trafił do szpitala z urazem miednicy. Natomiast pozostali uczestnicy wypadku nie zostali ranni. Droga w miejscu zdarzenia była zablokowana przez blisko siedem godzin.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.augustow.policja.gov.pl