Policjanci udaremnili międzynarodowy przerzut kradzionych samochodów - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci udaremnili międzynarodowy przerzut kradzionych samochodów

Data publikacji 11.09.2014

Augustowscy policjanci zatrzymali 53-letniego litewskiego kierowcę tira. Mężczyzna w naczepie kradzionej ciężarówki przewoził 2 kradzione luksusowe bmw serii x5. Jego podróż z Niemiec na Litwę przerwali w Polsce funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Augustowie. Auta zostały odzyskane a kierowca trafił do policyjnego aresztu. Za swój udział w złodziejskim procederze odpowie przed sądem.

Funkcjonariusze ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Augustowie, na ul. Wojska Polskiego stanowiącej ciąg drogi krajowej nr 8 zatrzymali wczoraj do kontroli litewskiego tira. Za kierownicą potężnego, zmierzającego ku granicy państwowej ciągnika siodłowego volvo z naczepą - chłodnią zasiadał 53-letni obywatel Litwy. W trakcie kontroli drogowej podejrzenia policjantów wzbudził śrubokręt, który tkwił w stacyjce pojazdu zamiast kluczyków. Podejrzenia mundurowych okazały się uzasadnione, gdy szczegółowo sprawdzili dokumenty kierowcy, samochodu i cechy identyfikacyjne pojazdu. Okazało się, że  ciągnik siodłowy i sprzężona z nim naczepa były skradzione na terenie Niemiec. Dla zakamuflowania tego faktu obie części ciężarowego pojazdu miały przykręcone litewskie tablice rejestracyjne. Były to tablice od innych pojazdów, ale tak dobrane by zgadzała się w nich marka pojazdu. Jak ustalili policjanci, kradziony był nie tylko tir z naczepą ale także jeden z kompletów litewskich tablic rejestracyjnych. Przy kierowcy funkcjonariusze odnaleźli także komplet dokumentów pojazdu dopasowanych do podmienionych rejestracji. W związku z tym funkcjonariusze zatrzymali kierowcę. Kontrolujący tira policjanci na tym nie poprzestali i sprawdzili także ładunek naczepy. Ta, w swym wnętrzu skrywała dwa luksusowe bmw x5. Oba były kradzione w Niemczech. Zarówno tir z naczepą, jak i jego luksusowa „zawartość” trafiły na policyjny parking, zaś litewski kierowca do policyjnego aresztu. W wyniku interwencji podjętej przez augustowskich mundurowych w sumie odzyskane zostały 4 pochodzące z przestępstwa pojazdy, których wstępnie szacowany koszt znacznie przekracza milion złotych. Teraz zajmujący się tą sprawą kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Augustowie szczegółowo wyjaśniają okoliczności zdarzenia oraz wnikliwie ustalają mechanizm działania sprawców a także zakres udziału zatrzymanego mężczyzny w złodziejskim procederze.


*wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji - www.augustow.policja.gov.pl