Podsumowanie działań „Prędkość” na augustowskich drogach - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Podsumowanie działań „Prędkość” na augustowskich drogach

Data publikacji 17.05.2021

Policjanci augustowskiej „drogówki”, tuż przed weekendem, przeprowadzili działania „Prędkość”. Wszystko po to, by zwiększyć bezpieczeństwo na drogach powiatu augustowskiego. Mundurowi ujawnili ponad 50 wykroczeń, z czego większość dotyczyła przekroczeń prędkości. Wyeliminowali z ruchu również kierowcę, który zdecydował się wsiąść za kierownice pod wpływem alkoholu.

Policjanci z augustowskiej "drogówki", w piątek, wzięli udział w ogólnopolskich działaniach "Prędkość”.  Sprawdzali z jaką prędkością jeżdżą kierowcy po drogach powiatu augustowskiego. Cel tych działań był jeden, aby wszyscy bezpiecznie dojechali do celu. Funkcjonariusze byli tam, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych oraz w miejscach, gdzie kierowcy często naruszają przepisy ruchu drogowego dotyczące prędkości. Podczas działań policjanci przypominali uczestnikom ruchu, że prędkość jest nadal jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych i ma wpływ na skalę ich skutków. Podczas piątkowej akcji policjanci „drogówki”, skontrolowali 56 pojazdów. Ujawnili 55 wykroczeń, z czego 47 dotyczyło przekroczenia prędkości. W ręce funkcjonariuszy wpadł też kierowca, który zdecydował się wsiąść za kierownice pod wpływem alkoholu.

Policjanci zapowiadają, że podobne działania będą prowadzone w przyszłości i apelują do kierowców o rozsądek, odpowiedzialność na drodze i rozwijanie tylko bezpiecznych prędkości.