Odpowiedzą za posiadanie narkotyków - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za posiadanie narkotyków

Data publikacji 27.10.2014

Policjanci zabezpieczyli środki odurzające o czarnorynkowej wartości ponad 1300 złotych. W związku ze zdarzeniem, dwóch 18 – letnich mieszkańców gminy Bargłów Kościelny odpowie przed sądem. Kontrola drogowa auta, którym były przewożone środki wykazała, że jego kierowca nie posiada odpowiednich uprawnień do kierowania, a samochód nie ma aktualnych badań technicznych.

W miniony piątek około godziny 20.00 augustowscy policjanci poddali kontroli drogowej bmw. Funkcjonariusze podejrzewali, że samochodem mogą być przewożone środki odurzające. Podejrzenia funkcjonariuszy okazały się słuszne. W wyniku przeszukania, przy jednym z pasażerów auta policjanci znaleźli słoik z zawartością 35 gram zielonego suszu. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że może to być marihuana. Następnie funkcjonariusze dokonali przeszukania miejsca zamieszkania 18 – latka, gdzie znaleźli wagę miligramową oraz zapinane strunowo torebki. Szczegółowa kontrola drogowa auta, którym jechał 18 - latek wykazała, że jego kierowca nie posiada odpowiedniej kategorii prawo jazdy, wymaganej do kierowania samochodami osobowymi, a pojazd nie ma aktualnych badań technicznych. W związku z powyższym policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny auta, a na jego kierowcę nałożyli 300 złotowy mandat karny. W toku dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że jadący autem mieszkaniec gminy Bargłów Kościelny zakupił towar od mieszkającego w tej samej gminie rówieśnika. W wyniku podjętych czynności policjanci w jego samochodzie znaleźli 3 gramy zielonego suszu marihuany. Mężczyźni noc spędzili noc w policyjnej izbie zatrzymań, następnie ich przesłuchano i zwolniono. Teraz za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem. Funkcjonariusze szacują, że czarnorynkowa wartość zabezpieczonej marihuany wynosi ponad 1300 złotych.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl