Augustowscy policjanci przypominali uczniom o odblaskach - Aktualności - KPP Augustów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Augustowscy policjanci przypominali uczniom o odblaskach

Data publikacji 21.11.2014

Augustowscy funkcjonariusze odwiedzili dziś uczniów ze szkoły Podstawowej w Żarnowie. Podczas spotkania mundurowi między innymi mówili jak istotne dla bezpieczeństwa pieszego jest używanie elementów odblaskowych.

Augustowscy policjanci w ramach działań profilaktycznych odwiedzili dziś uczniów Szkoły Podstawowej w Żarnowie. W czasie spotkania mundurowi rozmawiali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz radzili jak unikać niebezpieczeństw związanych z innymi dziedzinami życia codziennego. Policjanci przypomnieli słuchaczom o nowelizacji przepisów ruchu drogowego, w zakresie używania elementów odblaskowych przez pieszych. Od 31 sierpnia 2014 roku w ustawie - prawo o ruchu drogowym, widnieje zapis, który nakłada na każdego pieszego poruszającego się poza terenem zabudowanym, po zmierzchu, posiadanie elementów odblaskowych umieszczonych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego. W czasie spotkania Policjanci wyjaśniali zgromadzonym różnicę pomiędzy osobą nieposiadającą elementów, a osobą w nie wyposażoną. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, że pieszy ubrany w ciemne ubranie, idący poboczem po zmierzchu zostaje zauważony przez kierowcę dopiero z odległości około 40 metrów. Dzięki wyposażeniu w elementy odblaskowe, pieszy może zostać zauważony nawet z odległości do 150 metrów. Niejednokrotnie są to dodatkowe metry, które mogą uchronić pieszego przed potrąceniem przez pojazd. Poruszana tematyka bezpieczeństwa w ruchu drogowym była doskonałą okazją do wręczenia uczniom serduszek, w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kochasz? Powiedz Stop wariatom drogowym”. Na sercach dzieci własnoręcznie umieszczały hasła oraz rysunki, które będą zachęcać ich rodziców do bezpiecznej jazdy samochodem.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl

Pliki do pobrania