Aktualności

ZA POBICIE ODPOWIEDZĄ PRZED SĄDEM

Data publikacji 25.06.2026

Augustowscy dzielnicowi zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 35 i 29 lat podejrzanych o pobicie 43-letniego mieszkańca miasta. Mężczyźni wtargnęli do jego mieszkania i zaatakowali go. Niedługo później zostali zatrzymani przez mundurowych. Usłyszeli zarzut pobicia, za które grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny augustowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o pobiciu, do którego doszło w jednym z mieszkań na terenie miasta. Na miejsce natychmiast skierowani zostali dzielnicowi, którzy ustalili, że zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerę monitoringu zamontowaną w mieszkaniu. Z nagrania wynikało, że dwaj mężczyźni wtargnęli do środka i zaatakowali. Zaczęli bić pokrzywdzonego pięściami i kopać go. Dzielnicowi szczegółowo przeanalizowali zapis, zwracając uwagę na wygląd i ubiór osób widocznych na nagraniu. Wytypowali także miejsce, w którym mogli przebywać sprawcy. Tam też zatrzymali dwóch mężczyzn odpowiadających wizerunkowi utrwalonemu przez kamerę. 35 i 29- letni mieszkańcy miasta byli nietrzeźwi. Badanie wykazało, że starszy miał blisko dwa i pół promila alkoholu w organizmie, natomiast młodszy blisko trzy promile. Mężczyźni usłyszeli zarzut pobicia. Prokurator zastosował wobec podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, zakazu kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonego oraz zakaz opuszczania kraju. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony