Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dostał mandat, a później ukradł rower. Zatrzymali go policjanci z Augustowa

Data publikacji 20.12.2016

Augustowscy policjanci zatrzymali 46 – letniego mieszkańca Ełku, który ukradł rower. Godzinę wcześniej ten sam mężczyzna został ukarany przez tych samych policjantów mandatem karnym za brak elementów odblaskowych.

Wczoraj we wczesnych godzinach rannych, policjanci patrolujący krajową drogę nr 8, w miejscowości Kolnica zauważyli idącego poboczem drogi mężczyznę, który po mimo panującego zmierzchu nie posiadał żadnych elementów odblaskowych. W związku z popełnionym wykroczeniem, polegającym na braku odblasków, funkcjonariusze nałożyli na niego mandat karny w wysokości 20 złotych oraz wręczyli element odblaskowy. Jakiś czas później ta sama policyjna załoga została wezwana pod Urząd Gminy w Sztabinie, gdzie według zgłoszenia doszło do kradzieży roweru. Mundurowi wspólnie z poszkodowaną rozpoczęli penetrację terenu za skradzionym jednośladem. Po przejechaniu około 5 kilometrowego odcinka drogi, policjanci zauważyli jadącego w kierunku Białegostoku tego samego mężczyznę, którego wcześniej ukarali mandatem. 46 – letni mieszkaniec Ełku tłumaczył się, że próbuje dostać się do Białegostoku. Przechodząc przez miejscowość Sztabin postanowił ukraść stojący przy Urzędzie Gminy rower, żeby szybciej dostać się do celu podróży. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut kradzieży roweru, do którego się przyznał i skorzystał z prawa do dobrowolnego poddania się karze. Za swoje postepowanie odpowie przed sądem. Rower został zwrócony właścicielce.

*wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji - www.augustow.policja.gov.pl

Powrót na górę strony