Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Domowa bimbrownia zlikwidowana

Data publikacji 12.01.2017

Nielegalną linię produkcyjną alkoholu, w gminie Bargłów Kościelny, w wyniku wspólnych działań zlikwidowali augustowscy kryminalni i funkcjonariusze Służby Celnej z Augustowa. Zatrzymany na miejscu 27–latek odpowie za nielegalny wyrób alkoholu.

Augustowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celnej w Augustowie, wkroczyli wczoraj na posesję położoną w gminie Bargłów Kościelny. Mundurowi podejrzewali, że mieszkający tam mężczyzna trudni się nielegalnym wyrobem alkoholu etylowego. Podczas przeszukania posesji, funkcjonariusze w budynkach gospodarczych znaleźli kompletną linię produkcyjną, służącą do produkcji alkoholu. Dodatkowo w pomieszczeniach znajdowało się 7 plastikowych kontenerów z  zawartością około 1500 litrów zacieru zbożowego oraz 230 litrów gotowego produktu, z czego część znajdowała się w szklanych, zakorkowanych butelkach, a część w plastikowych beczkach i pojemnikach. W trakcie wspólnych działań funkcjonariusze znaleźli ponadto kolumny filtracyjne, alkoholomierze, drożdże i komponenty wykorzystywane w gorzelnictwie, a także przeszło 1500 sztuk pustych, szklanych butelek z korkami. Mundurowi zabezpieczyli elementy linii produkcyjnej. Na miejscu zatrzymany został 27–letni mieszkaniec gminy Bargłów Kościelny. Mężczyzna teraz odpowie przed sądem za nielegalny wyrób alkoholu.

*wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji - www.augustow.policja.gov.pl

 

Powrót na górę strony