Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie piątkowych działań „Prędkość"

Data publikacji 17.01.2022

Augustowscy policjanci z ruchu drogowego skontrolowali ponad 50 pojazdów. Mundurowi ujawnili 37 wykroczeń, z czego 25 dotyczyło przekroczeń prędkości. To wyniki piątkowych działań augustowskiej "drogówki". Mundurowi sprawdzali nie tylko prędkość. Zwracali również uwagę na inne zachowania kierujących mające wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym, w tym stan trzeźwości czy sposób przewożenia pasażerów.

W miniony piątek, po raz kolejny augustowscy funkcjonariusze ruchu drogowego sprawdzali, z jaką prędkością jeżdżą kierowcy po drogach powiatu augustowskiego. Działania augustowskiej „drogówki”, miały na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze byli tam, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych oraz w miejscach, gdzie kierowcy często naruszają przepisy ruchu drogowego dotyczące prędkość. Oprócz tego, mundurowi reagowali na każde wykroczenie, zwłaszcza te, które w sposób rażący wpływały na bezpieczeństwo podróżujących, a także służyli radą i pomocą. Podczas działań policjanci przypominali uczestnikom ruchu drogowego, że prędkość jest  jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych i ma wpływ na skalę ich skutków.

W ramach działań, policjanci skontrolowali ponad 50 pojazdów. Ujawnili 37 wykroczenia w ruchu drogowym, z czego 25 dotyczyło przekroczeń prędkości przez kierujących pojazdami.

Policjanci apelują  o rozsądek na drodze i przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków w ruchu drogowym.

Powrót na górę strony