Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Prędkość pod okiem augustowskich policjantów

Data publikacji 21.03.2022

14 policjantów z augustowskiej drogówki skontrolowało blisko 80 pojazdów. Mundurowi ujawnili blisko 60 wykroczeń, z czego 50 dotyczyło przekroczeń prędkości, w tym 18 w rejonie przejść dla pieszych. To bilans piątkowych działań policjantów ruchu drogowego.

W piątek, na terenie powiatu augustowskiego, policjanci z drogówki zwracali szczególną uwagę na prędkość kierowców. Funkcjonariusze byli w miejscach, gdzie kierowcy często przekraczają dopuszczalne limity prędkości, a także tam, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych. Funkcjonariusze prowadzili pomiary prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie. Tego rodzaju działania mają przede wszystkim wydźwięk prewencyjny, ale także dyscyplinujący kierujących, którzy pozwalają sobie na brawurową jazdę czy wsiadanie za kierownicę po alkoholu. Wszystko po to, aby kierowcy przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności.
 
Do znacznego przekroczenia prędkości podczas prowadzonych działań doszło tuż po 7, w Netcie Folwark. Wówczas policjanci zatrzymali 29-letniego kierowcę volkswagena. Mężczyzna jechał z prędkością 97 kilometrów na godzinę, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 1000 złotych, a na jego konto trafiło 8 punktów karnych.
 
Tego dnia 14 policjantów z drogówki skontrolowało w sumie blisko 80 pojazdów. Mundurowi ujawnili blisko 60 wykroczeń, z czego 50 dotyczyło przekroczeń prędkości, w tym 18 w rejonie przejść dla pieszych. W trakcie prowadzonych działań mundurowi zatrzymali również 9 dowodów rejestracyjnych.

Policjanci z drogówki podkreślają, że podobne akcje będą kontynuowane w przyszłości.

ROZPORZĄDZENIE PREZESA RADY MINISTRÓW z dnia 30 grudnia 2021 roku zmieniające rozporządzenie w sprawie wysokości grzywien nakładanych w drodze mandatów karnych za wybrane rodzaje wykroczeń 

 

 • policjant otwiera drzwi od pojazdu koloru białego
 • policjanci w radiowozie wykonują czynności służbowe
 • policjant z przyłożonym do oka fotoradarem mierzy predkość
 • policjanci siedzą w radiowozie i piszą mandat za przekroczenie prędkośći
 • policjanci w radiowozie rozpisują w notatniku przeprowadzone czynności służbowe
 • policjantka mierzy prędkość fotoradarem
 • policjantka pokazuje na fotoradarze prędkość 97 km
 • policjantka stoi odwrócona plecami i trzyma w jednej ręce fotoradar a w drugiej tarczę do zatrzymywania pojazdów
 • policjantki siedzą w radiowozie i rozpisują wykonaną czynność w radiowozie
Powrót na górę strony