Aktualności

PRĘDKOŚĆ POD LUPĄ AUGUSTOWSKICH POLICJANTÓW

Data publikacji 28.04.2022

Wczoraj policjanci z augustowskiej drogówki włączyli się w ogólnopolskie działania ,,Prędkość”. Skontrolowali 66 pojazdów. Ujawnili 53 wykroczenia, wszystkie dotyczyły przekroczenia prędkości.

Wczoraj, na terenie powiatu augustowskiego, policjanci z drogówki włączyli się w ogólnopolskie działania ,,Prędkość”. Mundurowi sprawdzali, czy kierowcy nie przekraczają dozwolonej prędkości. Funkcjonariusze byli tam, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych oraz w miejscach wskazanych przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Policjanci przypominali uczestnikom ruchu, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Tego rodzaju działania mają przede wszystkim wydźwięk prewencyjny. Wszystko po to, aby kierowcy przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności.

Mundurowi skontrolowali 66 pojazdów. Ujawnili 53 wykroczenia, wszystkie dotyczyły przekroczenia dozwolonej prędkości. Rekordzistą tego dnia okazał się 55-letni mieszkaniec Sztabina, który tuż po 7 w Kolnicy, jechał 131 kilometrów na godzinę w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 90 kilometrów. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 1000 złotych, a jego konto zasiliło 8 punktów karnych.

Powrót na górę strony