Aktualności

Zatrzymani na „podwójnym gazie”

Data publikacji 09.05.2022

Tylko w miniony weekend, augustowscy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego 4 kierujących pod wpływem alkoholu. Niechlubnym rekordzistą okazał się rowerzysta, który jechał jednośladem mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości, mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych.

Mimo wielu policyjnych apeli o rozsądek na drodze, funkcjonariusze nadal zatrzymują nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego. W miniony weeekend, augustowscy mundurowi wyeliminowali z ruchu czterech nieodpowiedzialnych kierujących, w tym trzech rowerzystów.

W piątek przed 12, policjanci z "patrolówki", na jednej z augustowskich ulic, zatrzymali do kontroli 63-letniego rowerzystę. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie. Kolejnych 2 nietrzeźwych rowerzystów zostało zatrzymanych w sobotę w nocy, również na terenie Augustowa. Wówczas niechlubnym rekordzistą okazał się 18-latek, który jechał jednośladem mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Nietrzeźwi rowerzyści zostali ukarani mandatami karnymi, każdy w wysokości 2500 złotych.

Natomiast w niedzielę po 10, w gminie Nowinka funkcjonariusze z "drogówki" zatrzymali do kontroli opla. Badanie alkomatem 33-latka wykazało, że miał ponad 0,7 promila alkoholu w organizmie. Kierowcy zostało zatrzymane prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują o rozsądek na drodze. Hasło "Piłeś - nie jedź" jest zawsze aktualne!

 
Powrót na górę strony