Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oddali hołd funkcjonariuszowi Policji Państwowej

Data publikacji 09.03.2023

Komendant Powiatowy Policji w Augustowie młodszy inspektor Tomasz Kuprewicz oraz Starosta Jarosław Szlaszyński i Wicestarosta Dariusz Szkiłądź, a także historyk Zbigniew Kaszlej odwiedzili na terenie Cmentarza Parafialnego w Augustowie grób funkcjonariusza Policji Państwowej okresu II Rzeczpospolitej Polskiej. Przy grobie zapłonął symboliczny znicz i zostały złożone kwiaty.

Komendant Powiatowy Policji w Augustowie młodszy inspektor Tomasz Kuprewicz oraz starosta Jarosław Szlaszyński i wicestarosta Dariusz Szkiłądź, a także historyk Zbigniew Kaszlej odwiedzili grób policjanta, który 9 marca 1922 roku zginął na służbie. Podczas pościgu za niebezpiecznymi przestępcami doszło do wymiany ognia, w wyniku której policjant zginął.

Bohdan Krotkiewski urodził się w 1897 roku. Swoją służbie ojczyźnie rozpoczął w I Pułku Ułanów Krechowiecki. Po zakończonych działaniach wojennych i przybyciu pułku do Augustowa został zwolniony do rezerwy. Następnie rozpoczął służbę w Policji Państwowej. Zdobycie informacji o życiorysie poległego policjanta było możliwe dzięki inicjatywie starosty.

Odwiedzający zapalili symboliczny znicz i złożyli kwiaty na grobie funkcjonariusza. Komendant Powiatowy Policji w Augustowie młodszy inspektor Tomasz Kuprewicz oddał hołd zmarłemu koledze.

Powrót na górę strony