Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Myślał, że chroni swoje oszczędności, a stracił 30 tysięcy złotych

Data publikacji 17.03.2023

Tym razem ofiarą oszustów padł 38-latek z powiatu augustowskiego, który uwierzył, że jego oszczędności są zagrożone. Za namową fałszywego pracownika banku przelał blisko 30 tysięcy złotych na wskazane przez niego konto bankowe.

Do augustowskich policjantów zgłosił się 38-latek, który uwierzył, że jego oszczędności w banku są zagrożone. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że zadzwonił do niego mężczyzna podający się za pracownika banku. Twierdził, że ktoś próbuje włamać się na jego konto bankowe. 38-latek, mając wizję utraty oszczędności, zaczął współpracować z konsultantem. Zalogował się do aplikacji bankowej, a następnie przelał wszystkie oszczędności na wskazane przez oszusta bezpieczne konto. W ten sposób miał uchronić swoje oszczędności przed utratą. Mieszkaniec powiatu augustowskiego zorientował się, że padł ofiarą oszusta w chwili, gdy pojechał do banku. W wyniku tego oszustwa 38-latek stracił blisko 30 tysięcy złotych.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności przy podejmowaniu wszelkich decyzji finansowych! Jeśli dzwoni do Ciebie pracownik banku i twierdzi, że Twoje oszczędności są zagrożone - rozłącz się i zadzwoń na infolinię banku, aby zweryfikować tę informację. Pod żadnym pozorem nie instaluj aplikacji, które mogą dać przestępcom dostęp do twojego konta. O wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy należy natychmiast informować Policję, korzystając z numeru alarmowego 112.

Powrót na górę strony