Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie działań NURD na drogach powiatu augustowskiego

Data publikacji 23.03.2023

Policjanci z augustowskiej drogówki przeprowadzili wzmożone działania pod nazwą: „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mimo, iż nadrzędnym ich celem było egzekwowanie przestrzegania przepisów mających ścisły związek z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego, policjanci zwracali również uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Genezą policyjnych działań jest zwiększenie bezpieczeństwa pieszych, czyli tych użytkowników dróg, którzy w żaden sposób nie są chronieni w przypadku zderzenia. W minioną środe, większym niż zwykle nadzorem zostały objęte odcinki dróg, skrzyżowania oraz przejścia dla pieszych, w których ryzyko powstania wypadku jest największe.

Tego dnia policjanci ujawnili ponad 104 wykroczenia, w tym 64 popełnionych przez kierowców, 29 przez pieszych i 10 przez kierujących rowerem. Najczęstsze błędy kierowców to głównie przekraczanie dopuszczalnej prędkości w rejonie przejść dla pieszych. Podczas działań mundurowi na jednej z ulic w mieście zatrzymali do kontroli rowerzystę. 28-latek kierował jednośladem mając 0,4 promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach, okazało się, że jest on poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Ełku. Mężczyzna trafił do aresztu, gdzie spędzi najbliższe 2,5 miesiąca.

Policjanci apelują do kierowców oraz pieszych o rozwagę i trzeźwość na drodze.

  • Policjant mierzy prędkość w rejonie przejścia dla pieszych.
  • Policjant mierzy prędkość pojazdów.
  • Policjantka w rejonie przejścia dla pieszych.
Powrót na górę strony