Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sezon rowerowy rozpoczęty, a wraz z nim nietrzeźwi

Data publikacji 27.03.2023

Tylko w minioną sobotę augustowscy policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych rowerzystów. Rekordzistą okazał się 56-latek, który kierował jednośladem mając blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci apelują o trzeźwość na drogach!

W minioną sobotę, augustowscy policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych rowerzystów. Rekordzistą okazał się 56-latek, który na krajowej szesnastce kierował jednośladem mając blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Tego samego dnia w Sztabinie, 25-latek również postanowił wsiąść na rower będąc pod wpływem alkoholu. Okazało się, że miał ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie. Kolejny kierowca jednośladu został zatrzymany w Augustowie. Badanie alkomatem 41-latka wykazało blisko promil alkoholu w jego organizmie. Mężczyźni zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 2500 złotych.

Sezon na jednoślady dopiero się rozpoczyna. Każda osoba, wsiadająca na rower pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka, stanowi zagrożenie dla życia i zdrowia własnego oraz innych użytkowników dróg. Policjanci apelują o trzeźwość na drogach!

Powrót na górę strony