Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Prędkość pod lupą augustowskich policjantów

Data publikacji 27.03.2023

Tylko jednego dnia 56 kierowców przekroczyło dopuszczalną prędkość na drogach powiatu augustowskiego. To bilans piątkowych działań pomiarów prędkości prowadzonych przez policjantów ruchu drogowego.

W piątek na terenie powiatu augustowskiego, policjanci z drogówki włączyli się w wojewódzkie działania ,,Prędkość”. Mundurowi sprawdzali, czy kierowcy nie przekraczają dozwolonej prędkości. Funkcjonariusze byli tam, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych oraz w miejscach wskazanych przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Policjanci przypominali uczestnikom ruchu, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Działania miały przede wszystkim charakter prewencyjny. Wszystko po to, aby kierowcy przestrzegali przepisów, a także zwalniali w miejscach, gdzie jest to konieczne. Policjanci z drogówki skontrolowali ponad 67 pojazdów. Ujawnili 69 wykroczeń, z czego aż 56 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości.

Tego dnia, policjanci z augustowskiej drogówki na krajowej „ósemce” zauważyli ciężarówkę, która jechała z nadmierną prędkością. W trakcie kontroli mundurowi sprawdzili trzeźwość kierowcy. Okazało się, że 49-letni obywatel Litwy ma ponad pół promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany, a jego pojazd trafił na parking strzeżony.

Zwolnij i zadbaj o bezpieczeństwo własne oraz innych uczestników ruchu drogowego.

  • Policjant zatrzymuje pojazd. Policjantka stoi przy radiowozie.
  • Policjantka mierzy prędkość.
  • Policjantka mierzy prędkość.
Powrót na górę strony