Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń w powiecie augustowskim

Data publikacji 07.02.2024

Każdego dnia policjanci weryfikują zgłoszenia przekazywane za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Augustowscy funkcjonariusze podsumowali funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie powiatu augustowskiego i sprawdzili, o jakich zagrożeniach w minionym roku najczęściej informowali internauci.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Augustowie podsumowali funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie powiatu augustowskiego w 2023 roku. Przez ostatnich 12 miesięcy, mieszkańcy naszego powiatu korzystali z tego narzędzia ponad 1430 razy. Mundurowi potwierdzili i wyeliminowali 1068 sygnałów zgłoszonych przez internautów. Najliczniejszą grupę zgłoszeń stanowiły zagrożenia związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, między innymi nieprawidłowe parkowanie 391 i przekraczanie dozwolonej prędkości 167. Kolejna grupa zgłoszeń dotyczyła spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych 301, a także  grupowania się małoletnich zagrożonych demoralizacją 198. Inne zauważalne przez mieszkańców problemy dotyczyły złej organizacji ruchu 57, nielegalnych rajdów samochodowych 34, wałęsających się bezpańskich psów 23 i niewłaściwej infrastruktury drogowej 17.   

Każde zgłoszenie naniesione na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jest szczegółowo weryfikowane przez policjantów. Korzystanie z Mapy jest bardzo proste. Zagrożenie można nanieść z dowolnego urządzenia posiadającego dostęp do Internetu. Pamiętajmy jednak, że w przypadku zagrożenia życia i zdrowia lub potrzeby pilnej interwencji Policji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępuje numeru alarmowego. W takim przypadku należy korzystać z numerów alarmowych 112.

Powrót na górę strony