Aktualności

Chcieli kupić opony - zostali oszukani

Data publikacji 08.02.2024

Kupujesz przedmiot w internecie? Otrzymałeś wiadomość, aby zrealizować transakcję poza portalem? Uważaj! To może być oszustwo! Małżeństwo z powiatu augustowskiego chciało kupić opony na popularnym portalu sprzedażowym. Wpłacili na konto sprzedającego 700 złotych z pominięciem portalu. Niestety, kontakt ze sprzedającym urwał się, a kupujący nie otrzymali zamówionego towaru.

Policjanci niemal każdego dnia dostają zgłoszenia dotyczące oszustw, do których dochodzi podczas internetowych transakcji kupna-sprzedaży. Ostatnio ofiarą oszustów padli mieszkańcy powiatu augustowskiego. Małżeństwo znalazło w internecie ogłoszenie o sprzedaży opon na popularnym portalu sprzedażowym. Sprzedający poinformował, że nie ma możliwości kupienia przedmiotu ”za pobraniem”. Polecił kupującym dokonanie płatności za pomocą przesłanego linku. Małżeństwo uwierzyło oszustowi. Wpłacili 700 złotych na wskazane przez niego konto. Niestety, kontakt ze sprzedającym urwał się, a oni nie otrzymali zamówionego towaru.

Podczas zakupów w internecie pamiętajmy o ostrożności i sprawdzaniu wiarygodności sprzedających. Decydując się na transakcję poza portalem, musimy liczyć się z tym, że nie będzie ona objęta ochroną kupującego.

Powrót na górę strony