Aktualności

(Nie)trzeźwy wtorek na augustowskich drogach

Data publikacji 03.04.2024

Wczoraj od wczesnych godzin rannych policjanci na terenie powiatu augustowskiego badali trzeźwość kierowców. Spośród 800 skontrolowanych osób, aż 4 kierowców zdecydowało się prowadzić pojazd pod wpływem alkoholu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj policjanci z augustowskiej drogówki prowadzili wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierowców w całym powiecie. W sumie od wczesnych godzin porannych policjanci przebadali ponad 800 kierowców. Niestety, wciąż nie wszyscy zdają sobie sprawę, jak poważnym zagrożeniem na drodze jest alkohol. Policjanci zatrzymali 4 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu. Każdy z nich to potencjalny sprawca ludzkiej tragedii. Nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie wpływa na koncentrację i refleks kierującego. Staje się on niebezpieczny nie tylko dla samego siebie, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 28-latek zatrzymany tuż po 5 na terenie gminy Bargłów Kościelny. Mężczyzna wsiadł za kierownicę volkswagena mając 1,6 promila alkoholu w organizmie. W tym samym czasie policjanci w Augustowie zatrzymali 54-latka, który kierował fordem mając w organizmie blisko 0,6 promila alkoholu. Kolejni kierowcy zostali zatrzymani po 6. W Żarnowie Drugim 27-latek kierował mercedesem mając ponad promil alkoholu w organizmie, natomiast w Augustowie 39-latek wsiadł za kierownicę z ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie.   

Odpowiedzialny kierowca to przede wszystkim trzeźwy kierowca, który potrafi przewidywać sytuacje na drodze i nigdy nie wsiada za kierownicę, gdy wypije alkohol. Hasło "Piłeś? Nie jedź!" jest zawsze aktualne.

Powrót na górę strony