Aktualności

Chciał sprzedać fotel samochodowy – stracił 3,5 tysiąca złotych

Data publikacji 09.05.2024

Po wystawieniu produktu na sprzedaż w Internecie dostajesz link, aby otrzymać płatność? Uważaj, to może być oszustwo! Po wejściu w niego i podaniu danych dajesz przestępcom dostęp do swojego konta. Tym razem ofiarą oszustów padł mieszkaniec powiatu augustowskiego, który chcąc sprzedać fotel samochodowy, stracił 3,5 tysiąca złotych.

Do augustowskich policjantów zgłosił się 44-latek, który został oszukany w sieci. Mężczyzna, na jednym z portali ogłoszeniowych wystawił na sprzedaż fotel samochodowy za 100 złotych. Po pewnym czasie otrzymał od rzekomej kupującej wiadomość z potwierdzeniem sprzedaży przedmiotu i linkiem, w który kliknął. Po tym na ekranie jego telefonu wyświetliła się informacja, że dostawa została opłacona. Podane tam też były dane do wysyłki. Następnie mężczyzna kliknął opcję "dalej", po czym został przekierowany na stronę, gdzie wybrał ikonę swojego banku. Po zalogowaniu się na swoje konto internetowe, 44-latek wpisał wszystkie dane umożliwiające zalogowanie się do bankowości internetowej. Kiedy po kilku minutach zadzwonił na infolinię banku, w rozmowie z konsultantem dowiedział się, że z jego konta zniknęło 3,5 tysiąca złotych.

Apelujemy o ostrożność podczas sprzedaży czy zakupów za pośrednictwem Internetu. Nigdy nie klikajmy w załączone linki i nie wpisujmy tam żadnych swoich danych, loginów i haseł do kont bankowych.

Powrót na górę strony