Aktualności

Wypadł z kajaka- pomogli mu policyjny wodniacy

Data publikacji 01.07.2024

Woda to żywioł, który nie wybacza błędów! W weekend policjanci uratowali mężczyznę, który wypadł z kajaka. Nie miał na sobie kapoku, a na jeziorze były duże fale. Całe szczęście całą sytuację zauważyli policyjni wodniacy, którzy pomogli mężczyźnie. Policjanci apelują o rozsądek i bezpieczne spędzanie czasu nad wodą. Podczas korzystania z atrakcji wodnych pamiętajmy o kamizelkach ratunkowych.

Przez cały okres letni augustowscy wodniacy dbają o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą. O tym jak bardzo ich obecność jest potrzebna przekonał się mieszkaniec miasta. Policjanci w niedzielne popołudnie patrolowali wody jeziora Necko. W pewnym momencie zauważyli kajak, a przy nim w wodzie mężczyznę, który kurczowo się jego trzymał. Ze względu na wysokie fale kajak zaczął nabierać wody. Mężczyzna próbował wspiąć się na niego co sprawiało, że zatapiał się coraz mocniej. Mieszkaniec miasta nie miał na sobie kapoku. Wodniacy widząc całą sytuację od razu ruszyli z pomocą. Mundurowi wyciągnęli z wody 45-latka na swoją łódź i bezpiecznie przetransportowali na brzeg. Pomogli mu również odholować kajak. Mężczyzna nie potrzebował pomocy medycznej.

Policjanci przypominają, że kamizelka ratunkowa na kajak jest wymagana dla każdego uczestnika, niezależnie od umiejętności pływackich.

  • Mężczyzna trzyma się kajkau.
  • Policjanci wyciągnęli kajakarza z wody.
Powrót na górę strony