Aktualności

Przejście dla pieszych- odłóż telefon

Na augustowskich ulicach przed przejściami dla pieszych pojawiły się napisy „Przejście dla pieszych- odłóż telefon”. Akcję zorganizowano w związku z rosnącą ilością zdarzeń drogowych z udziałem pieszych na przejściach.

Wielu pieszych jest pochłoniętych swoimi telefonami, nie zwracając uwagi na to, co dzieje się wokół nich. W związku z rosnącą ilością zdarzeń drogowych z udziałem pieszych na przejściach, policjanci z augustowskiej drogówki zwrócili się do zarządcy drogi, aby zostały namalowane napisy ostrzegające „Przejście dla pieszych- odłóż telefon”. W ramach tegorocznej akcji takie napisy pojawią się jeszcze przed przejściami w innych miejscach mieście.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami drogowymi podczas przechodzenia przez jezdnię, przejście dla pieszych, drogę dla rowerów lub torowisko obowiązuje zakaz korzystania z telefonu komórkowego lub innych urządzeń elektronicznych, które mogłyby rozpraszać uwagę, w tym ograniczać obserwację otoczenia. Jest to wykroczenie, za które można otrzymać mandat w wysokości 300 zł.

Powrót na górę strony