Aktualności

W Jabłońskich znowu za szybko

Data publikacji 03.07.2024

Tylko jednego dnia dwoje kierowców straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości. W Jabłońskich od niedawna obowiązuję „piędziesiątka”, ale kierowcy w dalszym ciągu nie stosują się do ograniczenia. 33-latek przekroczył prędkość o 55 kilometrów na godzinę, natomiast 37-latka o 52 kilometry na godzinę. Kierowcy stracili prawo jazdy i zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 1500 złotych.

Policjanci z augustowskiej drogówki, w poniedziałkowy poranek w Jabłońskich zatrzymali do kontroli kierowcę volvo, który jechał 105 kilometrów na godzinę. 33-latek tym samym przekroczył dopuszczalną prędkość o 55 kilometry na godzinę w miejscu, gdzie obowiązuje "pięćdziesiątka". Chwilę później funkcjonariusze zatrzymali do kontroli audi. Kierująca również nie zastosowała się do ograniczenia prędkości. 37-latka przekroczyła prędkość o 52 kilometrów na godzinę. Kierowcy stracili prawo jazdy i zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 1500 złotych.

Niedostosowanie prędkości do wyznaczonych limitów i warunków panujących na drodze wciąż jest główną przyczyną wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Apelujemy zatem do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają zachowania szczególnej ostrożności.

Powrót na górę strony